Kasım 30, 2022

Fikstür

Fikstür, basketbolun bütün fikstürlerini bu sayfada bulabilirsiniz. Eurolig, Nba ve İng süperlig fikstürleri sayfamızda her gün güncellenmektedir. Gün ve saat olarak maç programlarını takip ederek basketbol maçlarını kaçırmayın. Basketbol heyecanını televizyondan takip etmek istiyorsanız sayfamızda hangi maçların hangi kanallarda yayınlandığı hakkında da bilgi bulabilirsiniz.

Eurolig Fikstür

Eurolig avrupa basketbolunun zirvesini temsil eden bir organizasyondur. Avrupanın en iyi takımlarının bir lig olarak karşılaştığı bu organizasyonda, Almanya, Fransa, Yunanistan, Rusya, Türkiye, Fransa, İspanya, Litvanya, Sırbistan ve İtalyan temsilcileri bu sene boy göstermektedir. Sitemizde güncel Eurolig Fikstür her gün sitemizden erteleme maçları ile beraber güncellenmektedir. Türkiye’nin bu sene 2 takım ile temsil ettiği Eurolig organizasyonundaki Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko maçlarını kaçırmayın. Bu sezon için covid prosedürleri sebebiyle bir çok eurolig maçı ertelendiği için daha sonra belirlenen ileriki bir tarihe ertelenmektedir. Bu yüzden eurolig takımları maç sayıları farklılık gösterebilir. Fikstür biraz karışık ilerliyorda diyebiliriz buna.

Bu sezon dünyanın yaşadığı olaylardan en çok etkilenen sporların başında basketbol geliyor. Bir çok büyük ve iddialı Rus takımın maçlarının durdurulması ile başlayan süreçte, Rus takımları ligden ihraç edildi. Yine daha sonra alınan bir karar ile Rus takımları ile yapılan maçların sayılmamasına karar verildi. Bunun sebebi diğer takımların maç sayılarının sezon sonunda aynı olmayacağından dolayı sıralamayı yapmanın adil olmayacağı duygusuydu.

Eurolig Fikstür ‘den avrupanın en iyi liginin maçlarını takip etmek için sayfamızı favori sayfalar arasına ekleyebilirsiniz. Karşınızda Eurolig Fİkstür:

Erteleme Maçları
3 Nisan19.00ZalgirisKızılyıldız
4 Nisan20.45Fenerbahçe BekoBayern Münih
6 Nisan20.30Anadolu EfesBayern Münih
21.00Alba BerlinPanathinaikos
7 Nisan Euroleague Fikstür21.00KızılyıldızAnadolu Efes
21.05Real MadridBayern Münih
21.45AsvelMilano
8 Nisan20.30PanathinaikosFenerbahçe Beko
21.00MonacoAlba Berlin
21.30BarcelonaMaccabi
eurolig

Fikstür Ne Demek

Fikstür kelime anlamı olarak ileri tarihler için planlanmış birden çok durumun, net yer tarih ve zamanının belirlenip bir program biçinde organize edilmesidir. Spor müsabakaları genellikle lig şeklinde oynanan sporlar için lig, yani sezon başlamadan çok önce planlanan maç programı demektir. Birden çok takımın içinde olduğu bu ligler her takımın birbiri ile birden çok kez karşılaştığı düşünüldüğünde oldukça meşakatli bir iştir.

Bu zor işi yani organizasyonu ligin yönetim kurulu veya federasyonlar üstlenir. Özellikle belirli bir zaman içinde bitmesi gereken ve sezon olarak adlandırılan ligin organizasyonunun titizlikle yapılması gerekir. Özellik son yıllarda bütün dünyayı etkisi altına alan Covid salgını yüzünden günümüzde bir çok maç ertelenmektedir. Bu durum fikstür ayarlaması yapmakta extra bir zorluk çıkarmaktadır. Çünkü bir çok takım birden fazla lig de mücadele edebilmektedir. Futbolda şampiyonlar ligi, Uefa ligi gibi uluslar arası liglerde bir çok takım kendi yerel ligine ek olarak mücadele verir.

Basketbolda da aynı durumlar mevcuttur. Özellikle Eurolig ve Fiba yani dünya basketbol organizasyonu arasında son yıllarda yaşanan anlaşmazlıklar, hem eurolig takımlarını, hemde milli takımları oldukça zor durumlara sokmuştur. Bu 2 ayrı federasyonun çeşitli sebeblerden anlaşamamasının sonucu olarak bir çok milli maç ve eurolig maç aynı güne veya aynı günlere denk geldiği için kimi zaman milli takımlar eksik oyuncu ile oynamak zorunda kalmaktadır, kimi zaman da eurolig takımları oyuncularını milli maçlara göndermek durumunda kalmaktadır.

25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git
25 tl BonusSiteye Git

Süper Lig Fikstür

İng süperlig fikstür

Türkiye basketbol ing süperlig fikstürü, ilk planlandığı zamana göre oldukça farklılık göstermiştir. Son 3 sezondur dünyada bütün sporları etkileyen covid salgınının başlıca bu belirsizliğe neden olmasının dışında, basketbolun özelinde fiba ve eurolig yönetimlerinin arasındaki mücadele de bu duruma etki etmektedir. Bütün bu sorunlarla aynı anda başa çıkmak zorunda kalan Türkiye basketbol federasyonu belirleriği fikstür, yani maç programı oldukça değişiklik göstermiştir. Federasyon takımlardaki oyuncularında sağlık durumlarını göz alarak yaptığı fikstüre her ne kadar uymaya çalışsa da neredeyse her hafta en az 2 maç ertelenmektedir. Bu yüzden takımların belirli bir fikstürü malesef son 3 sezondur yok.

Superlig Puan Durumu

İng süperlig güncel puan durumunu aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz.

1.Fenerbahçe Beko
2.Anadolu Efes
3.Darrüşşafaka
4.Pınar Karşıyaka
5.Bahçeşehir Koleji
6.Gaziantep
7.Galatasaray
8.Tofaş
9.Beşiktaş
10.Türk Telekom
11.Bursaspor
12.Merkezefendi Denizli
13.Yalovaspor
14Büyükçekmece
15.Afyon
16.Petkim Spor

Basketbol süper lig puanlama sistemi dünyadaki gibi karşılaşmalarda kazanan takım 2 puan kaybeden takım ise 1 puan almaktadır karşılaşmaya çıkmayan takım ise 0 puan almaktadır. Basketboldaki bu puan sistemi berabere kalma olmadığından dolayı kazanan takım 2 puan almakta ve kaybeden takım ise 1 puan almaktadır. Karşılaşmaya çeşitli nedenler ile çıkamayan takımlar 0 puan almaktadır. Puanlama sisteminde esas odak noktası ise galibiyet sayısıdır. Kontrol merkezi galibiyet sayısıdır. Çeşitli nedenler ile sahaya çıkamayan takımların puan alamamasının sebebi ise budur. 16 takımın yer aldığı İNG Basketbol liginde lig boyunca toplam 30 maç yapılmaktadır. Her takım 15 maç evinde ve 15 maç deplasmanda olacak şekilde ayarlanmıştır.